0xc000007b Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?

0xc000007b Hatası Nedir - Nasıl Çözülür

0xc000007b Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?

0xc000007b hatası, bazı programları çalıştırmak istediğiniz zaman sizin karşınıza sürekli bir Windows hatası çıkması demektir. Bu hatayı genellikle bilgisayar oyunlarını çalıştırma aşamasında, örneğin FIFA, GTA, Battlefield, League of Legends ve Assassin’s Creed gibi oyunlarda görmekteyiz.

0xc000007b Hatası Nedir, Neden Yaşanmaktadır?

Genel anlamda geçersiz görülen bir görsel formatı olarak nitelendirilebilir. Çoğunlukla eksik veya arızalanmış sistem dosyalarından ve uygulama dosyalarından olmaktadır. En genel sebebe bakacak olursak NVIDIA veya diğer markaların ekran kartlarının sürücülerinden kaynaklanmaktadır. Bunlarla birlikte güncellemelerin zorla durdurulması, bilgisayarın doğru olmayacak bir şekilde kapatılması, dosyaların düzgün bir şekilde değil de  direkt dosyalarının silinerek ortadan kaldırılmaya çalışılması gibi sebeplerden de kaynaklanabilmektedir. Son olarak da Microsoft Visual C++, Direct X ve NET Framework uygulamalarında oluşan hatalardan kaynaklanarak 0xc000007b hatası gerçekleşebilir.

0xc000007b Hatası Nasıl Çözülmektedir?

Windows 7, 8 ve 10 işletim sistemli bilgisayarlara sahipseniz 0xc000007b hatasının ortadan kaldırılabilmesi için birkaç çözüm yolu bulunmaktadır. Öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Bu işlem saçma gelebilir ancak bazen basit bir yolla çözüme gitmek daha doğru olacaktır. Uygulamayı yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Özellikle GTA oynuyorsanız bu baya iyi bir çözüm olacaktır. Uygulamaya sağ tıklayıp özellikleri seçin. Üstteki sekmelerden uyumluluk bölümüne tıklayın. Aşağıda şöyle bir seçenek çıkacaktır: “Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir’ butonuna basın ve ‘Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin. Bunları yaptığınız takdirde  0xc000007b hatası ortadan kalkacaktır.

 0xc000007b Hatası Yaşamamak için Öneriler

İlk önerilecek olan şey ekran kartı sürücülerinizi güncel tutunuz. Hatta ekran kartınızın markası NVIDIA ise kesinlikle güncel tutmalısınız. Sonra Microsoft Visual C++ Redistributable paketlerini güncelleyiniz. Bu programların son sürümleri için Microsoft’un resmi internet sitesinden indirip elde edebilirsiniz. Microsoft NET Framework güncellemesi yapın. Eğer bu paket bozuk veya eksikse o zaman 0xc000007b hatası gerçekleşecektir. DirectX sürümünüzü kesinlikle en güncel sürümünde tutmayı unutmayınız. Hata veren uygulama ya da oyunu silip tekrar yüklemesini yapabilirsiniz.  Son olarak da sorun hala devam ediyorsa Windows güncellemesi yapınız. Çok yüksek ihtimalle herhangi bir şekilde 0xc000007b hatası ile karşılaşmayacaksınız.

https://vardata.com.tr

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu