Bilgisayar Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bilgisayar Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bilgisayar Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Günümüz şartları göz önüne alındığında ne yazık ki üst segmentte bir bilgisayara sahip olmak çok zor bir hal almaktadır. Çünkü; mevcut durumda bilgisayar fiyatlarının yükselmesi kişilerin bütçelerini oldukça zorlamaktadır. Bu durumda da insanlar bütçelerini zorlamayacak ama işlerini de hızlıca halledebilecekleri alternatif arayışına girmektedirler.

Üst Segment Özelliklere Sahip İş Bilgisayarları

Kişinin kendi kişisel tercihlerinden kaynaklı ya da tamamıyla işi gereği profesyonel düzeyde çalışmalar yapmak amacıyla bilgisayar isteyenlerin günümüz şartları göz önünde bulundurulduğunda minimum 1000 doları gözden çıkarması gerekmektedir. Üstelik kişinin isteklerine göre bu fiyat oldukça yükselebilecek bir yapıya sahiptir.

Ancak, bilgisayarın birçok zorlayıcı programın üstesinden gelebilmesi isteniyorsa alınacak bilgisayarın özelliklerinin şöyle olması gerekmektedir; en az Core i7 işlemciye sahip, 16 GB RAM’e sahip ve 250 GB SSD’ye sahip olması gerekmektedir. Ama bu özelliklerin en az düzeyde olduğunun altının çizilmesi gerekmektedir.

Orta Segment Bilgisayarlar

Bilgisayar için çok büyük bütçeler ayıramayacak durumda olan kişilerin tercih edebileceği seçenek Orta Segment bilgisayarlardır. Bu cihazlar genellikle çok büyük bir tatmin sağlamasa bile birçok işinizi rahatlıkla halledebileceğiniz cihazlardır.

Ancak bu tarz bir cihaz almayı planlayanlarında ortalama 700 doları gözden çıkarması gerekmektedir. Bu cihazların ise minimum özellikleri şu şekilde olmalıdır; en az Core i5 işlemciye sahip, 8 GB RAM’e sahip ve 250 GB SSD’ye sahip olması gerekmektedir. Ama bu özelliklerin en az düzeyde olduğunun altının çizilmesi gerekmektedir.

Uygun Fiyatlı Bilgisayarlar

Gün içerisinde çok sık bilgisayar ile işi olmayan, çok büyük uygulamalar kullanmayan, daha çok sosyal medya vs. için kullanılacak olan bilgisayarlardır. Bu düzeyde bir bilgisayar için ortalama 300 dolar gibi bir ücret yeterli olacaktır. Bu seviyedeki bir bilgisayar şu özellikleri taşıyacaktır; Core i3 işlemcili, 4 GB RAM’li ve ortalama 120 GB SSD’ye sahip olacaktır.

https://vardata.com.tr

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu