Fiber altyapı sistemleri geniş bant imkanı sunuyor

Fiber altyapı sistemleri geniş bant imkanı sunuyor

“Müşterilerimizin isteklerini doğru analiz edip, doğru çözümleri sunuyoruz”

“Fiber altyapı sistemleri geniş bant imkânı sunuyor”

Verdiğiniz hizmetleri ana başlıkları ile anlatır mısınız?

Vardata Bilişim Teknolojileri, fiber optik, network, server ve note­book ürünlerinde müşterilerine destek veren, kendi alanında Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biridir. Müşterimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek profesyonel bir kadroya sahip olup, yurt içi ve yurt dışındaki (USA) firmalarımızla kurumsal projelerde ve altyapı çalışmalarında her zaman başarıyla hizmet verebilecek durumdayız. 2009 yılı başında, BT pazarı­na girerek “İletişimde Mesafeleri Kısaltın” sloganı ile fiber teknolojisinde, hedeflerimize yönelik önemli bir adım attık. Fiber altyapı sistemlerinin en ayırt edici özelliği, sağladığı geniş bant imkânı ile daha geniş bir kapasite imkânı sunmasıdır. Şirketlerin ve son kullanıcıların ellerinde bulunan ihtiyaç dışı network, server, notebook, ürün ve yedek parçalarını satın almaktayız. Bu ürünleri özel bakım ve test aşa­malarından geçirdikten sonra, statik poşet ve özel kutularda maksimum iki yıl garanti süresiyle, yüzde 80’e varan tasarruf imkânı ile hem müşterilerimize hem de sektörümüze geri kazandırmaktayız.

Yerleşik operatör ile ilişkilerinizi değerlendirebilir misiniz?

Yerleşik operatörlerin attığı büyüme adımlarını yakından takip etmekteyiz. Proje ve altyapı çalışmalarında bu büyümeye uygun ve alternatif çözümler üretip, portföyümüzü artırıyoruz. 2009 yılı BTK verilerine göre, gelir/yatırım oranı dikkate alındığında, alternatif operatörlerin yerleşik operatörden yaklaşık üç kat daha fazla yatırım yap­tığı görülmekte. Ancak pazar payındaki artış alternatif operatörler için beklenenin altında kalmıştır. Pazarın serbestleşmesi süreci, aynı doğ­rultuda yatırımları artırmıştır. Biz de tam bu noktada devreye girerek ekibimizle müşterilerimize profesyonel hizmet sunmaktayız.

Hizmeti son kullanıcıya ulaştırmak için paralel altyapı yatırımları­nın farklı firmalar tarafından yapılmasını ulusal ekonomi açısından değerlendirir misiniz? Bu konuda alınması gereken önlemler var mı?

Farklı firmaların bu alanda hizmet vermesi, elbette ülke ekonomi­miz için önemli bir katkı sağlamaktadır. Profesyonel bir analiz sonu­cunda, doğru ve efektif çözümlerle yaklaşıldığında, rekabetin sağladı­ğı ivmeyle hem farklı firmaların çözüm seçenekleri artacak, hem de hizmet verilen sektörün işleri daha hızlı ve verimli bir şekilde yapıla­cak. Dolayısıyla paralel yatırımların, ekonomimiz adına katma değer oluşturacağını söyleyebiliriz. Ancak bu konuda hizmet veren firmala­rın hizmet yeterliliği ve kalitesi, yetkili kurumlarca takip edilmeli ve kayıt altına alınmalıdır.

Firmanızı rakiplerinizden farklı kılan özellikleriniz var mı?

Stokumuz teknolojik ürünlerle ile dolu olduğundan, verilen ürün­lerin ne amaçla kullanılacağını biliyoruz. Ayrıca müşterilerimizin isteklerini doğru analiz edip doğru çözümleri sunabilmemiz, müşteri­lerimizin yaptıkları işlerde katma değer oluşturan öneriler getirme­miz bizleri rakiplerimizden ayırmaktadır.

Hedefleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Mevcut kadromuzu günümüz teknolojisine daha sinerjik ve daha bilgili bakabilmesi açısından sürekli yeni konularda eğitmek, var olan bilgi birikimlerimizi yeni müşterilere aktarmak ve daha profesyonel hizmet vermektir.

tele.com.tr Ağustos ’10

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    İletişim & Keşif Formu