İkinci El Ve Sıfır Switch Arasında Performans Farkı Var Mı?

vardata-bilgi-bankasi-switch-performans

İkinci El Ve Sıfır Switch Arasında Performans Farkı Var Mı?

Switch bilgisayarların birbirlerine bağlanmasını sağlayan ağ donanımlarına denilmektedir. Cihazların birbirleri ile iletişim halinde olması için switch kullanımı oldukça önemlidir. Piyasada ise pek çok ikinci el switch bulunmaktadır.

Bu ikinci el switch çeşitleri pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İkinci el switch alacak kişiler için de merak ettiği bir konu vardır. Sıfır switch ile ikinci el switchin bir farkının olup olmadığı sorulmaktadır. Switchler mac adresi birlikte bilgisayarların birbirine bağlanması sağlanmaktadır. Bu ürünü ikinci almak doğru bir tercih olmayabilir. Çünkü sürekli birbirleri ile bağlantılı olan bu switch kabloları çabuk yıpranabilirler.

Sıfır ve İkinci El Switch

Yıpranma ve sökülme hızlı olduğundan dolayı bu kabloları sıfır almak bilgisayar iletişimi açısından önemlidir. Eğer az kullanılmış ve herhangi bir yıpranma olmamış bir ikinci el switch satıcısı ile karşılaştıysanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. İkinci el ürünlerde ise arızalanma çabuk da görülebilmektedir.

Alacak olduğunuz bu ikinci el switch sıfır bir switch gibi performans göstermeyebilir. Bundan dolayı hem bu ikinci ele verdiğiniz maliyetten olabilir hem de yeni bir sıfır switch alacakken zarar etmiş olabilirsiniz.

İkinci El Switch’de Markanın Önemi

İkinci el switch alırken markaya da dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer sıfır değil de ikinci bir el switch almaya karar verdiyseniz en azından bu ikinci el switch ürününün iyi bir marka tarafından üretildiğine dikkat edin. İyi bir marka tarafından üretilen ikinci el switch ürünleri sıfırdan farksız olarak kullanılabilmektedir.

Cisco switch fiyatları için tıklayınız

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu