IP Santral Nedir? Neden IP Santral Kullanmalıyım?

IP Santral Nedir? Neden IP Santral Kullanmalıyım

IP Santral Nedir? Neden IP Santral Kullanmalıyım?

VoIP internet hattı üzerinden ses aktarımı teknolojisidir. İnternet hattı üzerinden telefon görüşmelerini yapan işletmeler bu sayede iletişim maliyetlerini düşürüyor ve gelişmiş özellikli telefon sistemlerini kullanabiliyor. Günümüzde internet altyapısı çok gelişmiş durumdadır ve bu nedenle de voIP görüşmelerde ses kalitesi de çok yüksektir. Günümüzde işletmeler için iletişim çok önemlidir ve iletişim maliyetleri çok yüksektir. Özellikle çok şubeli işletmeler hem internet bağlantılarına hem de telefon hatlarına yüksek sabit ücretler ödemektedir. Bugün bütün çok çalışanlı işletmelerde telefon santrali bulunuyor. Bu dış hatlardan gelen çağrıları iç hatlara aktarmak için gerekli olan bir sistemdir.

Ancak son yıllarda analog santrallerin yerini voIP santral sistemleri almaya başladı. Şimdi işletme sahipleri IP santral nedir, neden IP santral kullanalım gibi sorularına yanıt arıyor. Analog santrallerin yaptığı her şeyi voIP santral de yapıyor ama buna ek olarak yepyeni gelişmiş üstün özellikleri sayesinde çok daha fazlasını yapabiliyor. VoIP santralin sağladığı avantajların en önemlisi mekân sınırlaması olmadan internet üzerinden dilediğiniz yerden ofisinizdeymiş gibi telefon görüşmesi yapabilmenizdir.

VoIP ve IP Santral Çözümleri için :

https://vardata.com.tr/urun/network-urunleri/voip-ip-telefonlar/

IP santral sistemi ile işletmenizin başka şehirlerdeki ve başka ülkelerdeki şubeleriyle ücretsiz telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Bu iletişim giderlerinin ciddi oranda azalmasını sağlıyor. VoIP santral sisteminde ofisteki her masa için ayrı kablolama gerekmiyor. Tek bir internet kablosu telefon görüşmeleriniz için de yeterli oluyor. Böylece kablo maliyetlerinde de büyük azalma oluyor ve bir taşınma durumunda kablo karmaşası yaşanmıyor.

VoIP santralinizi bilgisayar bilgisi az olanlar bile rahatlıkla yönetebilir. Oysa analog santrallerde bakım ve programlama için uzman birini desteğine ihtiyaç vardır ve bu da ek bir maliyet getirmektedir. VoIP santral sisteminde akıllı cep telefonlarınızla, tablet ve bilgisayarınızla da telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz. Bunun için bir voIP adaptörü ve yazılımı yeterlidir.

VoIP santral sistemini işletmenizde kullanmak istiyorsanız hemen firmamızla iletişime geçerek en uygun fiyatlarla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemizden verdiğimiz hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz. VoIP ses iletişimi ile ilgili işletmenizin tüm ihtiyaçlarını firmamız en iyi şekilde karşılayacaktır. Size özel çözümlerimizle de iş verimliliğiniz artacak ve iletişim giderleriniz büyük oranda azalacaktır.

https://vardata.com.tr

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu