Yavaşlayan Android Telefon Nasıl Hızlandırılır

Yavaşlayan Android Telefon Nasıl Hızlandırılır

Yavaşlayan Android Telefon Nasıl Hızlandırılır

Cep telefonları hayatımızın vazgeçilmez öğeleri olmuş durumdadır. İnsanlar gelişen dünya ve teknoloji kapsamında vaktinin büyük bir bölümünü cep telefonları ile ilgilenerek geçirmeye başladılar. Bu kadar çok kullanılan cihazların zaman zaman teknik problemler çıkarması ya da yavaşlaması son derece normaldir. Peki, bu yavaşlama karşısında telefonu hızlandırmak için neler yapılmalıdır? Alınacak basit tedbirlerle telefonunuzu hızlandırmanız mümkün…

Gereksiz Uygulamaların Silinmesi

Gerekli gereksiz birçok uygulama ile telefon hafızasının doldurulması, doğal olarak telefonun yavaşlaması ve kasılmasına sebep olur. Bu uygulamaların zaman zaman telefondan silinerek hafızada yer açılması ve telefonun rahatlatılması önemli bir husustur. Bu kapsamda Google veya Apple playstore’dan gereksiz dosyaları temizleme uygulamalarından istifade edilebilir.

Arka Planda Çalışan Uygulamaların Kapatılması

Telefonda kullandığınız bir uygulamadan çıksanız dahi arka planda bu uygulama çalışmaya devam eder. Telefonun sol alt dokunmatiğine bastığınızda o anda çalışan uygulamaları görmeniz mümkündür. Sık sık bu uygulamaların tamamını durdurursanız telefon, komutlarınıza daha hızlı cevap verecektir.

Çoğumuz telefonu bir iş halletmek için değil, sadece sosyal medyada dolaşmak için elimize alırız. Özellikle Facebook ve , Google Chrome gibi uygulamaların RAM düşmanı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu uygulamaların alternatif yazılımlarını Google ya da Apple Playstore’dan bulmanız mümkündür.

Telefon ilk açıldığı anda kullanıcının karşısına kısa yol oluşturulmuş açılış uygulamaları gelir. Bu uygulamaların sayısının fazla olması da telefonu yavaşlatan hususlardandır. Bu uygulamaların birkaç adet ile sınırlı tutulması durumunda telefonun hızlandığını göreceksiniz.

Antivirüs Kullanılması

İnternet çok ucu açık bir platform olduğundan virüs gibi bazı tehlikeleri de bünyesinde barındırır. Bu virüslerle başa çıkmanın da tek yolu iyi bir antivirüs programı kullanmaktır. Uygulama indirmek her zaman işletim sisteminin resmi uygulama indirme platformunu kullanıyorsanız (Google ya da Apple Playstore) antivirüs yazılımına çok da ihtiyaç duymazsınız. İndirmek için başka platformlar kullanıyorsanız antivirüs yazılımına ihtiyaç duyarsınız.

Telefonun yavaşlama problemine antivirüs yazılımı da çare olmuyorsa telefonunuza format atmayı ya da fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlemi telefonun ayarlar kısmındaki talimatları inceleyerek kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz.

https://vardata.com.tr/

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu