2.el ve Sıfır Router Arasında Performans Farkı Var Mı?

vardata-bilgi-bankasi-router

2.el ve Sıfır Router Arasında Performans Farkı Var Mı?

Router kablosuz ağları daha geniş alana yaymaya çalışan halk arasında dağıtıcı olarak da bilinen aletlerdir. Routerlar ülkemizde en çok satılan ve modemin yanında da satılan ürünler arasında yer alır.

Routerlar Wİ-Fİ sinyallerini daha uzağa ulaştırmak amacı ile özellikle ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. 2.el router piyasası da bir hayli gelişmiştir. Çünkü sıfırdan farksız olabilen bu routerlar ikinci el piyasasını canlandırmıştır. 2.el router alınırken dikkat edilmesi gerekilen bazı durumlarda bulunmaktadır. Bundan dolayı hem maliyet hem de diğer zararların önüne geçilmesi için iyi bir araştıma yapmak gereklidir.

İkinci El Router Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

İkinci el routerlar kimi zaman sıfırdan farksız olabiliyorlar. Buda ürünün ne kadar kullanılmış olması ile alakalıdır. Bazı 2.el router çeşitleri ise sıfırdan farklı olarak çok kullanıldığı için sinyallerinde azalma yaşanabilmektedir. Alacak olduğunuz 2.el router cihazının sinyal seviyesini kontrol etmenizde fayda vardır. Sinyal seviyesi düşük olan bu router cihazları iyi bir performans sunmayacaktır. Bundan dolayı sıfır cihazdan farklı olacaktır.

Fiyat Performans Karşılaştırılması

İkinci el router alırken de fiyat performans karşılaştırılması yapmak gereklidir. Eğer fiyatına göre iyi bir performans sağlamıyorsa ve gerekli sinyalleri dağıtamıyorsa bu router yerine sıfır bir router almak daha mantıklı olacaktır. İkinci el router alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise markasıdır. İyi bir marka 2. el router sıfırdan farksız olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu