Network Güvenliği için Kullanılan Yazılımlar

Network Güvenliği için Kullanılan Yazılımlar

Network güvenliği yazılımları nelerdir? Network ağ sistemlerindeki bilgilerinizin korunması için geliştirilmiş yazılımlar bulunmaktadır. Network cihazlarında kurulu olan sistemlerinizdeki bilgileriniz size ve ağınızı paylaştığınız insanlara özel olarak kullanılmaktadır. Bazı kötüye kullanımları engellemek önüne çıkmak için bu sistemler geliştirilmiştir.

Network güvenliği yazılımları toplamda 7 tanedir bunlar;

1. AntiSpam Yazılımı:

Sürekli Spam gönderen kişiler bu yazılımdaki listede tutulurlar. Antispam Yazılımı otomatik olarak bu liste içindekilerini denetler ve buradan gelen herhangi bir saldırıya karşı kendini korur.

2. Antivirüs Gateway:

Mailler size geldikten hemen sonra taramaya başlar ve virüs içerikli olanları önceden tespit eder. Ve bu durumları bloke ederek engeller.

4. Intrusion Detection :

Bir çeşit uyarı sistemidir. IDS uyarı sistemine bağlıdır ve gelen saldırı sistemini tespit edip etkisiz hale getirir. IPS ise tespit ettiği saldırıyı durdurur.

5. Firewall – Güvenlik Duvarı:

Firewall yazılımı port kontrollerini sağlar. Hangi port nereye bağlı onu kontrol etmektedir. Bütün izinsiz girişleri engeller ve bütün ağları birbirinden ayırmaktadır. İkinci el firewall ürünlerimiz için lütfen bize ulaşınız.

6. Web Filtering:

Zararlı ve istenmeyen içeriğe ait olan sitelerin engellenmesini sağlar. Kategori şeklinde ayrılabilir ve istenildiği an güncellenebilir. Bu yazılım ücretlidir.

7. VPN:

Güvenli şifreli bir yazılımdır. En çok kullanılan güvenlik sistemidir.

• Alım satımını yaptığımız ikinci el network cihazları için talep etmeniz durumunda çeşitli güvenlik yazılımları da kurulabilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    İletişim & Keşif Formu