İkinci El ve Sıfır İşlemci (Cpu) Arasında Performans Farkı Var mı?

2.el ram ve sıfır ram farkı

İkinci El ve Sıfır İşlemci (Cpu) Arasında Performans Farkı Var mı?

Bilgisayar parçaları arasında kimi zaman lazım olunması durumunda ikinci el olarak parça tercihi yapılabilmektedir. Örneğin bin bilgisayarın klavyesinin yenilenmesi gerektiğinde bu ihtiyaç ikinci el olarak görülebilir. Bazı parçalar açısından bu tercih çok büyük bir sıkıntı teşkil etmemektedir. Bazı parçaların ise ikinci el olarak tercih edilmesi oldukça büyük bir risk içermektedir. Bu alımların neticesinde nasıl bir durum ile karşılaşacağı tam olarak kestirilemez. Bu ürünlerin başında ikinci el işlemci gelmektedir.

İkinci el işlemci almak riskli bir durumdur. Bu alım esnasında bilhassa internet üzerinden alınan alımlarda nasıl bir ürünün elimize geçeceği belli olmamaktadır. Bu sebeple ikinci el işlemci almak yerine 0 olarak bir işlemci alınması tercih edilmelidir.

Hangi durumlarda 0 İşlemci Tercih Edilmelidir?

Kullanılan bilgisayarın değeri de ikinci el işlemci alıp almamakta değerlendirilecek bir faktördür. Zaten çok eski ve geçici bir bilgisayarın kullanılması durumunda pahalı bir işlemci alınmasının bir anlamı bulunmamaktadır. Bu durumda güvenilir bir yerden ikinci el olarak bir işlemci tercih edilmesinde bur sakınca bulunmamaktadır. Bunun aksi olan durumda yani bilgisayarımızın yeni ve değerli olduğu ve bunun yanı sıra güvenli bir şekilde ikinci el alacağımız bir yerin bulunmaması durumunda 0 almak tercih edilecek olan seçenektir.

Bu iki durum birbiri ile kıyaslanmak sureti ile işlemci tercihi yapılabilir. İnternet üzerinden yapılan alış verişlerde bilhassa 2. El satışlarda problem olacağı unutulmamalıdır.

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif