Endüstriyel Ethernet Switch Nedir?

Endüstriyel Ethernet Switch Nedir

Endüstriyel Ethernet Switch Nedir?

Switch günlük hayatın birçok noktasında kullanılan sistemler arasında yer alır. Birçok şekilde karşınıza çıkan Switch özellikle haberleşme alanında etkin bir şekilde kullanılır. Endüstriyel Ethernet Switch desteği ile güvenli bir şekilde ağ paylaşımı yapılabilir.

Genel olarak Switch modelleri yönetilebilen ve yönetilmeyen şeklinde ikiye ayrılır. Kontrol gerektiren uygulamalar için en ideali yönetilebilen Switch modelleridir. Aynı zamanda uzun süreli kullanımlar için de yönetilebilir Switch modelleri gereken desteği sunar.

Endüstriyel Ethernet Switch modelleri çoğunlukla mobese, otomasyon, askeri projeler gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır. Özellikli projelere uyum sağlayan bu Switch türü, standart bir Ethernet anakartında yer alan tüm ayrıcalıkları standart bir şekilde karşılar.

Endüstriyel Ethernet Switch modelinin çalışabilmesi için geniş bir sıcaklık aralığı gereklidir. Tercih edilen modele bağlı olarak sıcaklık aralığı değişebilir. Genelde Endüstriyel Ethernet Switch 10/+60 ve –40/+85 derece aralığında değişiklik gösterebilir.

Endüstriyel Ethernet Switch Özellikleri Nelerdir?

Güvenli bir ağ üzerinden işlem yapmanıza olanak sağlayan Endüstriyel Ethernet Switch seçenekleri birçok şekilde karşınıza çıkar. Modele bağlı olarak Endüstriyel Switch seçeneğinin sunduğu ayrıcalıklar değişiklik gösterebilir.

Endüstriyel Ethernet Switch seçenekleri DIN tipi raylara monte edilecek şekilde özel olarak tasarlanır. Pasif yöntemlerle soğutma sistemi sayesinde ekstra fan desteği gerek kalmaz. Endüstriyel Ethernet Switch enerji beslemesi için DC besleme kaynakları tercih edilir.

Endüstriyel Ethernet Switch anahtar üzerinde alarm çıkışı desteği sunar. Bu alarm çıkışı için Switch üzerinde röle bulunması ideal olabilir. Röle çıkışı sayesinde arızanın kaydı tutulabilir ve daha sistemli sonuçlar elde edilebilir.

Yönetilebilir Switch Nedir?

Endüstriyel Ethernet Switch seçeneklerinden biri yönetilebilir modellerdir. Bu yöntemle yönetme ve LAN üzerinden izleme yapmanız mümkün hale gelir. Ethernet seçeneklerini kullanarak Endüstriyel Switch Üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Yönetilemez Switch Nedir?

Switch seçeneklerinden biri olan yönetilemez modelde basit uygulamalar ile etkin işlemler yapılabilir. Özel bir sistem ve kurulum gerektirmeyen Yönetilemez Switch seçenekleri profesyonel olmayan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ek bir kurulum gerektirmediği için basit işlemler için etkili bir alternatif olur.

https://vardata.com.tr/

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif