İkinci El Network Ürünleri Kurumsal Satın Alma

İkinci El Network Ürünleri Kurumsal Satın Alma

İkinci El Network Ürünleri Kurumsal Satın Alma

Teknoloji bağımlısı ya da teknolojiye ihtiyacı olan kişiler network konusunda gerekli olan bilgiye sahiptir. Ancak sadece bilgisayar kullanan kişiler işin teknik bölümüne hakim olmayabilir. Bunun için özellikle network seçimi biraz detay gerektiren konudur. Networklardan bahsediyoruz,ancak konunun daha net anlaşılabilmesi ve bilişim ürünlerinde kurumsal satın alma ile ilgili bilgilere yer vereceğimiz haberimizde öncelikli olarak ne demek olduğu ile başlayalım.

Network Nedir?

Network denildiği zaman akla ilk olarak bilgisayarlar geliyor olabilir. Önce konuyu netleştirelim network sadece bilgisayarlara değil bir ağ üzerinde çalışan tüm bileşenlere ulaşılmasını sağlayan cihazdır. Bu nedenle özellikle iş dünyası içerisinde personel çalıştıran firmaların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bu durumu bir örnek vererek açıklayacak olursak şöyle tanımlarız. Firmanızda birden fazla personel çalışıyor ve bu personellerin tamamı bilgisayar kullanıyorsa çalışanlarınızın tamamına bir yazıcı almak zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken şey tek bir yazıcı alarak tüm bilgisayarları bu yazıcıya bağlamaktır.

İşi daha da genişletmek isterseniz uzak mesafelerdeki bilgisayarları da yine birbirine network ile bağlayabilirsiniz. Bu hem maliyetlerinizi düşürecek hem de personelinizin birbiri arasındaki haberleşmesini daha da hızlandıracaktır. Örneğin bir bilgisayardan başka bir bilgisayara dosya aktarımı bu şekilde sağlanabilir. İkinci el network ürünleri ise piyasada uygun fiyata satıldığından dolayı tercih nedenidir.

İkinci el network seçimi yaparken dikkatli olmakta önemlidir. Alacağınız network’un sizin ihtiyacınıza yönelik olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Cihazın kaç yıllık olduğu ise dikkat edilecek diğer bir husus olarak gösterilebilir.

Anahtar (Switch)

Anahtar kelimesini pek çok şey için kullanıyoruz ancak bilgisayar dünyasında anahtar yani switch çoklayıcı cihaz şeklinde tanımlanır. Standart çoklayıcılarla aynı görevi yaptığı için bu isim verilmiştir.  Aynı anda birden fazla iletişim yapabileceğinden dolayı yukarıda bahsettiğimiz gibi network içerisinde önemli bir ihtiyaçtır. Yani bir şöyle örnekleyelim anahtar (switch) sayesinde bir bilgisayar yazıcıyı kullanırken diğerleri kendi arasında dosyaların transferi işlemini gerçekleştirebilirler.

Teknolojinin ihtiyaç ve gereksinimleri özellikle kurumsal firmalar için her zaman bir gereklilik ve zorunluluktur. Maliyetleri düşük tutmak ise firmanın kendi ekonomisini sağlayabilmesi ve yatırımlarını çeşitlendirebilmesi için önemlidir. https://vardata.com.tr adresimizden ikinci el satın alma ya da ikinci el temin konusunda destek alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif