İkinci El ve Sıfır Ram Arasında Performans Farkı Var mı?

2.el ram ve sıfır ram farkı

İkinci El ve Sıfır Ram Arasında Performans Farkı Var mı?

İkinci el eşya değince kafalarda çok geniş bir liste oluşmaktadır. Sebebi ise sıfırı olan her ürünün ikinci elinin de olması. Alınan ürünler bir süre sonra kullanılmayınca ise atmak yerine uygun bir fiyata satmak daha akıllıca gelmekte ve sıkça başvurulmaktadır. Bu ikinci el eşyalara teknolojik aletler de dahildir. Ancak bu teknolojik aletlerin ikinci el olanları sık sık satılsa da acaba sıfırı kadar işlevsel mi? Sorusu akıllara gelmektedir. Özellikle ise ikinci el ram alacaklar bu soruyu sık sık sormaktadır.

İkinci el ve sıfır RAM arasında performans farkı var mı?

Birçoğu teknolojik aletin ikinci eli olduğu gibi ikinci el ram bulmakta mümkündür. Ancak herkesin aklına sıfırı ile ikinci eli arsında performans farkı var mıdır? Sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Alınacak ikinci el ram ömür olarak sıfırından uzun ömürlü olup olmadığı bilinmez ancak bilgisayar ile uyumlu ise alınan ikinci el ram  sıfırından farksızdır yani performansları aynıdır.

İkinci El Ram modelleri için tıklayınız..

Nereden Alınabilir Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alınabilecek yerler olarak ilk yakın çevrenize sorabilirsiniz. Bunun dışında birçoğu ikinci el malzeme satan uygulamalar mevcuttur bu uygulamaları indirerek de ihtiyacınız olan uygun ram bulmak oldukça kolaylaşacaktır ancak güvenilir olmayabilirler. Ayrıca sosyal medyadan da paylaşım yaparak satmak isteyen birini bulabilirsiniz. Son olarak ise Vardata olarak 2.el alım satımında garanti verdiğimizi hatırlatır ve ikinci eldeki ayrıcalıklarımızdan faydalanmanızı öneririz.

Ram alırken ise dikkat edilmesi gereken iki önemli şey vardır. Bunlardan biri kırık çizik olmaması ikincisi ise bilgisayarınız ile uyumlu olmasıdır. Bu iki özellik varsa pek sıkıntı çıkması mümkün değildir.

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif