Laptop Bilgisayarlarda En İyi Laptop İşlemcileri

Laptop Bilgisayarlarda En İyi Laptop İşlemcileri

Laptop Bilgisayarlarda En İyi Laptop İşlemcileri

Günümüzün her alanında taşıma bilgisayarlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgisayarlarda iyi bir kalite ve performans almak istiyorsanız işlemcisini iyi seçmek zorundasınız. İşlemci laptopun kalbidir. Kısacası işlemcisi ne kadar iyi olursa bir o kadar güçlü ve hızlı performans alırsınız. Kullanıma göre işlemci seçimi farklılık göstermektedir. Şu işlemci bu işlemci iyi diyemeyiz.

Laptop Bilgisayarlarda En Çok İşlemci Kullanılmaktadır?

Laptop için geliştirilen iki dünyaca ünlü işlemci vardır. Bunlardan biri AMD işlemcidir diğeri ise Intel’dir. %70 %80 nerdeyse laptoplarda Intel kullanılmaktadır. Bu durum AMD’nin kötü olmasından ya da performansı düşük olmasından kaynaklı değildir. Intel’in teknolojiye ayak uydurması ve kendini geliştirip belli kitleye sahip olmasından kaynaklıdır. Intel işletim sistemi çıktıktan sonra Intel’in serisi olan i3, i5, i7 çıkmıştır. Laptop seçerken marka değil de işlemcinin performansına göre seçilmesi tam yerinde olacaktır. AMD hem bütçeye göre daha uygundur. AMD işlemci Intel işlemciye göre AMD 4 çekirdekli olmamasından kaynaklıdır. AMD işlemcisi entegre grafik kartlarına göre performanslıdır. Intel işlemciler yüksek performansa sahip olduğu için cebi biraz zorlamaktadır.

Çift Çekirdeklimi Daha İyi Dört Çekirdekli midir?

Laptopunuzda daha iyi kalite ve performans almak istiyorsanız bilgisayarınız işlemciyle beraber çekirdek yapısı da çok önemlidir. Bir kullanım hızı istiyorsanız mutlaka dört çekirdekli bir işlemci kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede donmaların ve kasılmaların önüne geçmiş olacaksınız. Video, film veya youtube gibi sosyal ağ platformu kullananlar için en ideal 4 çekirdekli işletim sistemi kullanmaktan gerekmektedir. Sadece internet, instagram, twitter, facebook gibi sosyal ağlarda gezinmek veya Microsoft Office programlarını kullanmak için alacaksanız çift çekirdekli işlemci gayet yararlı olacaktır.

İkinci El Laptop Modelleri için : https://vardata.com.tr/ikinci-el-bilgisayar-alim-satimi/

Hangi Model İşlemcilere İhtiyaç Duyarız?

İnternette sörf yapmak isterseniz Microsoft Office programlarını herhangi birini kullanacaksanız Intel ya da AMD işlemcisini seçebilirsiniz. Grafik içerikli çalışmalar yapacaksanız Intel’den yana olmanız gerekmektedir. Bilgisayar oynamak ya da üstün hız ve performans istiyorsanız Intel serisinden i7 işlemci seçmeniz daha iyi olacaktır. Şimdiki yeni nesil bilgisayarlarda genelde en çok tercih edilen işletim sistemi Intel i7 olmaktadır. Mutlaka laptop alacaksanız işletim sitemini, performansını ve ram özelliğini de mutlaka inceleyerek almanız gerekmektedir.

https://vardata.com.tr

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu