Media Converter Nasıl Kullanılır?

Media Converter Nasıl Kullanılır

Media Converter Nasıl Kullanılır?

Fiber optik kablolar günümüzde geniş bir yer kaplar. Bazı durumlarda fiber optik teknolojisi ile ilgili ek ürünlere ihtiyaç duyulabilir. Media Converter de bu sistemde yer alan parçalardan biridir. En temel anlamı ile Media Converter fiber optik dönüştürücü olarak ifade edilebilir.

Tüm uzak mesafelerde iletişimi sağlayan fiber optik kablolar çok daha hızlı işlemlerle tanışmanızı sağlar. Bakırdan oluşan kablolara kıyasla fiber optik teknolojisi pek çok artı özelliği bir arada sunar. Fiber optik sistemin gelişmesi ile birlikte birçok yeni ürün günlük kullanımdaki yerini alır. Media Converter fiber optik kablo teknolojisinde dönüştürücülük sağlayarak işlemleri kolaylaştırır.

Hatasız ve hızlı bir sistem sunan fiber optik dönüştürücüler sorunsuz bir şekilde veri akışına imkân tanır. Fiber optik dönüştürücü sayesinde birbirinden uzakta yer alan ağlar kolayca bağlanabilir. Bu optik dönüştürücü kullanılarak 100 kilometreye varan mesafelerde hızlı bir şekilde veri, ses, görüntü alışverişi yapılabilir.

Genel olarak Media Converter bir veya iki fiber optik dönüştürücüyle bir RJ45 jakı ve bir harici güç yuvası üzerinde yer alır. Kullanıcı tercihlerine bağlı olarak Media Converter ile içeride ve dışarıda kullanım sağlanabilir.

Media Converter Kullanımı

Günlük kullanımda geniş bir yer kaplayan Media Converter kolay kullanım ve kurulum özelliği ile karşınıza çıkar. Bu sayede aldığınız dönüştürücü direk olarak takıp çalıştırabilirsiniz. LED göstergelere sahip olan Media Converter sayesinde ürünü taktıktan sonra tüm faaliyetleri kolayca takip edebilirsiniz.

Genel olarak Media Converter kullanım alanları şöyle sıralanabilir;

Server ve networkü bağlamanıza imkân tanıyan Media Converter ile geniş bir kullanım alanına ulaşılabilir.

Ses, veri ve görüntü iletimi sağlanan pek çok alanda Media Converter geniş bir yer kaplar.

Tam çift yönlü ve yarım çift yönlü aygıtları desteklediği için farklı alanlarda kullanmanıza imkân tanır.

Uzak omurga networklerin birbirine bağlanmasında Media Converter etkin rol oynar.

Binalar arasında bağlantı kurulumuna ihtiyaç duyulan anlarda kullanılabilir.

Network üzerinde yer alan uzak noktaların birbiri ile bağlanmasını sağlar.

CCTv kamera, ip telefon gibi birden farklı alanda Media Converter kullanılabilir.

https://vardata.com.tr/

Bu gönderiyi paylaş


    İletişim & Keşif Formu